Puchar Świata Poznań

„Gdy emocje już opadną jak po wielkiej bitwie kurz”.

Minął tydzień od Pucharu Świata w Poznaniu. Myślę, że to właśnie idealny czas na moje subiektywne podsumowanie. Na chłodno, bez emocji.

Na początku chciałabym podziękować wszystkim kibicom. Starty u siebie to wspaniała sprawa. Dziękuję każdemu kto był z nami. Dodajecie otuchy, mobilizujecie, sprawiacie ogromną radość – Tak WY, POLSCY KIBICE! 

No i chciałabym oficjalnie powiedzieć TAK SŁYSZYMY TEN DOPING jak płyniemy! Za rok Mistrzostwa Europy w Poznaniu mam nadzieję, że polscy kibice kolejny raz nie zawiodą. WRÓĆ jestem pewna, że nie zawiodą! To wspaniałe uczucie cieszyć się razem!

No to teraz przejdźmy do naszych startów. W naszym wypadku ilość osad była niewielka, bo tylko pięć. Jednak pomimo małej ilości jakość była zachowana. Ważne, aby mieć w każdym starcie punkt odniesienia i ścigać się z najlepszymi. Na szczęście taki miałyśmy. Na przykład Niemki, Mistrzynie Europy, z którymi trzy tygodnie wcześniej zdecydowanie przegrałyśmy. 

Ze względu na zgłoszoną liczbę osad miałyśmy dwa wyścigi jeden próbny, który nic w teorii nie znaczył. Jednak warto każdy wyścig traktować poważnie nawet jak jest w teorii o nic. Dla mnie nie do końca był o nic. Był o lepsze samopoczucie 🙂

Byłyśmy drugie za Chinkami. Pojechałyśmy fajny bieg z finiszem. Przegrałyśmy tylko 0,3 sekundy. Był to optymistyczny akcent przed niedzielnym finałem. 

Wyścig finałowy również zakończyłyśmy na drugim miejscu za Chinkami. Niestety z większą startą. Jak mam być szczera i ocenić na chłodno to ani się nie cieszę, ani się nie martwię. Był to start treningowy, ale bardzo potrzebny. Fajnie, że udało się pokonać Niemki. Oznacza to, że idziemy w dobrym kierunku. Chinki z nami wygrały jednak nie raz ta osada na początku sezonu pokazywała, że jest mocna. Miejmy nadzieję, że w dalszej części sezonu się zrewanżujemy. 

Dobrze, że jest nad czym pracować 🙂 .

Za dwa tygodnie kolejny Puchar Świata tym razem w Rotterdamie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *